Hoppa till sidans innehåll

Uttagning riksläger U15-U19 i Göteborg 19-23 juni

13 MAJ 2022 08:41
Svenska Badmintonförbundet har tagit ut följande spelare att delta på rikslägret i Göteborg 19-23 juni.
  • Skapad: 13 MAJ 2022 08:41

U19
Kim Linell, IFK Umeå
Khushi Harakamani, Påvelund
Edvard Hylander, IFK Umeå
Thea Roslin, Trollhättan
Andre Irpola, Täby
Elin Öhling, Västra Frölunda
Eric Ramstedt, Täby
Elin Ryberg, Rackets
Carl Cleasson, Fyrisfjädern
Amanda Magnusson, Aura
Mio Molin, IFK Umeå
Alice Molin, IFK Umeå
Daniel Ström, Trollhättan
Viktoria Greasley, Askim
Tom Roslin, Trollhättan
Annie Norberg Saxberg, Trollhättan
Victor Morskogen, Täby
Marion Lawrence, Tranås
Casper Nordling, Örebro
Deepak Pillai, Täby

U17
Romeo Makboul, Spårvägen
Sofia Strömvall, Täby
Filip Swahn, Spårvägen
Tina Abbpaykar, Malmö
Felix Lindeblad, Påvelund
Karolina Widberg, Täby
Frans Tegenmark, Spårvägen
Ebba Holmström, Spårvägen
Christoffer Boman, Täby
Estrid Björkler, Västra Frölunda
Neo Åstrand, Malmö
Jenny Tuvesson, Täby
Isak Eriksson, Täby
Felicia Silvennoinen, Kista
Elof Åberg, Fyrisfjädern
Matilda Ståhle, Kista
Leon Fritz, Halmstad
Minna Hallberg, Spårvägen
Viktor Chen, GBK
Saga Strömberg, Härnösand
Daniel Huang, Malmö
Elin Fagerberg, Malmö
Anton Nilsson, Kista
Inez Jahani, Fyrisfjädern
Felix Bergqvist, GBK
Irma Hansson, GBK
Jesper Nordén Västra Frölunda

U15
Adam Medin, Täby
Kevin Xu, GBK
Aiwe Sun, LUGI
Leo Hyltner, Spårvägen
Anvita Harakamani, Påvelund
Leo Kastbom, Ljungsbro
Benjamin Malm, Pantern
Linus Willstedt, Spårvägen
Bianca Swahn, Spårvägen
Ludvig Edholm, Spårvägen
Ebba Fjäderstål, Alnö
Maja Tornemo, BK Fåken
Ebba Folmanis, BMK Tellus
Mette Jorlén, Halmstad
Emma Friman, Aura
Nike Minuer, BMK Komet
Emma Ryberg, BMK Racket
Nova Mineur, BMK Komet
Erik Blomberg, Kinnekulle
Oscar Hyltner, Spårvägen
Felus Ding, LUGI
Risha Patil, Pantern
Greta Ribokas, Västra Frölunda
Sigge Askeroth, Spårvägen
Harry Vaihinger, Trollhättan
Timmy Nilsson, Trollhättan
Hilde Sidfalk, Spårvägen
Tobias Niemi Ström, Trollhättan
Isabella Widberg, Täby
Tuva Roslin, Trollhättan
Javier Alonso Cabahug, Kista
Victor Gunnlert, Västra Frölunda
Kerstin Robinsson, Eksjö
Victoria Stenberg, Halmstad
Kevin Huang, MBK
William Fjällby, Täby

Skribent: Johan Pellas
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Badmintonförbundet
Idrottens Hus, Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996022
E-post: This is a mailto link

Forza logologologologo logo