Hoppa till sidans innehåll

Göteborgskampen 3-5/9 2010


1. Föräldrar kan bo på hårt underlag i hallen kostnadsfritt.
2. Vi kommer att spela, äta och sova i TB-Hallen i Mölndal.
3. Vi startar kl 09.00 på Lördagen.

Transport: Föräldrar och ledare ordnar själva med transporten ner till Göteborg till självkostnadspris

Samling: Alla spelare och ledare ska någongång mellan 19.00-20.00 i samlas den hallen vi ska bo i.

Boende: Vi bor på hårt underlag i TB-hallen, så glöm inte ta med liggunderlag och sovsäck.

Kostnad: 400 kronor betalas på plats till Jesper Lundberg (Jämna pengar uppskattas). Ledare och förälder som kör är kostnaden 0 kronor inkl. mat och uppehälle på hårt underlag. Vi erbjuder föräldrar övernattning på hårtunderlag gratis men maten kan vi inte ordna till övriga föräldrar.

Spelplats: Sportarenan alt TB hallen

Mat: Göteborgs BF ordnar kvällsmat när vi kommer fram till Göteborg under fredagen och frukost både lördag och söndag likaså lunch och middag ordnar Göteborgs BF.

Kvällsaktivitet lördagen: På kvällen kommer alla spelare och ledare och föräldrar besöka Liseberg till självkostnadspris Ett tips är att söka pengar via idrottslyftet till detta arrangemang via Smålandsidrotten.

Spelschemat: kommer vara att vi spelar 4 matcher på lördagen och sedan 2 matcher på söndagen. (2 singlar, 2 dubblar, 2 mixedar så länge det är möjligt). Vi kommer alltså spela 336 matcher.

Ledare som är klara är: 
Per-Åke Johansson
Lotten Nilsson
Håkan Nilsson
Ulf Hansson
Jens Lindell
Arne Karlsson
Roger Johansson
Petra Ryman
Emma Bovin
Olle Bergenholtz
Heléne Jarl

Jesper Lundberg (samordnare)
  

 

Här följer uttagningen till Göteborgskampen 2010-09-03 - 2010-09-05

Mer info om kampen kommer.

Frågor besvaras av Jesper Lundberg 073-5041822

Uttagningen uppdaterades senast 2010-06-24, 15:06

 

1. Alexander Svensson 2000 Värnamo 1. Alma Cederfors 2000 Värnamo
2. Linus Möller 2000 Växjö 2. Sandra Alkner 2000 Älmhult
3. Kim Folkesson 2000 Tranås 3. Felicia Pettersson 2000 Älmhult
4. 2000 4. 2000
1. Oskar Johansson 1999 Ljungby 1. Klara Hjelm 1999 Gislaved
2. Adrian Levin 1999 Älmhult 2. Tova Johansson 1999 Ljungby
3. Olle Ryman 1999 Skillingaryd 3. 1999
4. Kenan Jusufovic  1999 Skillingaryd 4. 1999
1. Filip Svensson 1998 Värnamo 1. Emma Karlsson 1998 Älmhult
2. Rickard Nilsson 1998 Värnamo 2. Matilda Karlsson 1998 Ljungby
3. Hampus Levin 1998 Älmhult 3. Evelina Josefsson 1998 Gislaved
4. Simon Berg 1998 Tranås 4. Marija Suvejkic 1998 Sävsjö
1. Albin Broman 1997 Wätterstad 1. Alma Lindell 1997 Älmhult
2. Gustav Nacke 1997 Wätterstad 2. Therece Nilsson 1997 Värnamo
3. Erik Svensson 1997 Wätterstad 3. Hanna Sidvall 1997 Sävsjö
4. Daniel Hedqvist 1997 Pärlan 4. Carolina Larsson 1997 Gislaved
1. Sebastian Moberg 1996 Älmhult 1. Stina Runesson 1996 Gislaved
2. Joel Gustavsson 1996 Tranås 2. Jessica Sjörén 1996 Gislaved
3. Tony Dakovic 1996 Skillingaryd 3. Sofia Gustavsson 1996 Älmhult
4. Philip Nilsson 1996 Sävsjö 4. Amanda Karlsson  1996 Älmhult
1. Kevin Nilsson 1995 Värnamo 1. Lovisa Johansson 1995 Ljungby
2. Mattias Danielsson 1995 Älmhult 2. Annie Engström 1995 Pärlan
3. Linus Karlsson 1995 Ljungby 3. Josefin Sandström 1995 Ljungby
4. Måns Jonson 1995 Sävsjö 4. Matilda Svensson 1995 Wätterstad
1. Mattias Sjörén 1994 Gislaved 1. Emelie Hansson  1994 Älmhult
2. Gustav Flink 1994 Wätterstad 2. Olivia Gunnarsson 1994 Älmhult
3. Filip Nacke 1994 Wätterstad 3. Tuyet Bach 1994 Skillingaryd
4. Mattias Hedqvist 1994 Pärlan 4. Victoria Ljunggren 1994 Växjö
Uppdaterad: 2010-09-03 09:30
Skribent: Bosse Bergenholtz

Postadress:
Smålands Badmintonförbund
Daniel Toll, Sjövallavägen 16
352 59 Växjö

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info